• Dzień Babci i Dziadka

    Dzień Babci i Dziadka

    W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Ten dzień, pełen uśmiechów, wzruszeń i radości, odbył się 24 stycznia.

    Wszystkie dzieci bardzo zaangażowały się w przygotowanie programu artystycznego. W formie wierszy złożyły dziadkom  i babciom życzenia, po czym zaśpiewały i zatańczyły. Następnie przedszkolaki obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne kwiatki i krawaty. Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków  na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Na koniec  odbyły się liczne konkursy, w których babcie i dziadkowie chętnie uczestniczyli wraz ze swoimi wnukami.  Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec  mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia.

  • Wigilijne spotkanie

    Wigilijne spotkanie

    Nasza szkoła już od wielu lat przygotowuje wigilijną uroczystość. Od rana w klasach wraz z wychowawcami dzieci przygotowywały tradycyjne wigilijne potrawy oraz dekorowały świąteczny stół. Nie mogło się obyć bez tradycyjnego bożonarodzeniowego misterium czyli jasełek, przygotowywanych jak zwykle przez panią Jordanę Wasilewską, które otworzyły wigilijne spotkanie. Zwyczajowo z okazji bożonarodzeniowej uroczystości następuje rozstrzygnięcie świątecznego konkursu organizowanego przez świetlicę szkolną. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i skromne nagrody. Następnie proboszcz parafii pod wezwaniem św. Jana Marii Vianneya ksiądz kanonik Jerzy Brocławik odczytał fragment Ewangelii i złożył wszystkim dzieciom świąteczne życzenia. Dyrektor szkoły złożył życzenia uczniom i ich rodzicom przekazane przez Burmistrza Mieczysława Sawaryna i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Kmieciaka. Na zakończenie po przełamaniu się opłatkiem przez przedstawicieli uczniów nauczycieli i rodziców z księdzem proboszczem i dyrekcją szkoły wszyscy przy tradycyjnych świątecznych kolędach ucztowali przy zastawionym stole. Za pomoc udzieloną w organizacji uroczystej wigilii społeczność szkolna składa wszystkim najserdeczniejsze podziękowania.

  • Laureaci świątecznych konkursów nagrodzeni

    Laureaci świątecznych konkursów nagrodzeni

    Już tradycyjnie podczas szkolnej wigilii nagradzamy uczestników konkursów plastycznych organizowanych z okazji nadchodzących świąt. W tym roku dodatkowo specjalny dyplom i nagrodę otrzymał uczeń z oddziału przedszkolnego Tymoteusz Tarczyński. Jego praca została wyróżniona w konkursie „Kartka Bożonarodzeniowa” dla przedszkolaków zorganizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Wyróżnienie dla Tymka jest tym dużym sukcesem, ponieważ na konkurs wpłynęło prawie 1800 prac, a wyróżniono tylko 23 uczestników. Następnie nagrody i upominki otrzymali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie organizowanym tradycyjnie przez świetlicę szkolną. W tym roku w konkursie na świąteczną ozdobę wpłynęło 9 prac . Wyróżniono prace Adriana Walczaka, Mai Jastrząbek oraz Dawida Podolskiego. Pozostałymi uczestnikami konkursu byli Paulina Zakrzewska, Maja Podolska, Nikodem Muchowski, Julka i Mateusz Danielewiczowie, Dawid Zdanowski i Natalia Leszczyńska. Wszystkim uczestnikom konkursów nagrody ufundowało Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci .

     

     

  • Mikołajek na Mikołajki

    Mikołajek na Mikołajki

    Kolejną sympatyczną imprezę przygotowały panie z biblioteki w dniu 9 grudnia. Postanowiły przybliżyć naszym uczniom serię bardzo popularnych książek o Mikołajku  napisanych przez francuskiego pisarza René Goscinny'ego. Pierwsza historyjka o przygodach Mikołajka została opublikowana we Francji 29 marca 1959 roku. Początkowo autor nie planował jej kontynuacji, jednak żywy odzew ze strony czytelników spowodował, że zdecydował się stworzyć kolejne opowiadania. W ciągu sześciu lat powstało  ich 221. Wiele z nich zostało zebranych w wydanych w latach 60. pięciu książkach: Mikołajek, Rekreacje Mikołajka, Mikołajek i inne chłopaki, Wakacje Mikołajka, Mikołajek ma kłopoty. W dalszych latach wydawano też wiele książek o przygodach Mikołajka pod różnymi innymi tytułami .Aby zachęcić naszych uczniów do sięgnięcia po te ciekawe książki przedstawiono fragmenty książek o przygodach Mikołajka . Wybrane przez siebie teksty przedstawili szkolnej społeczności zarówno nauczyciele jak i uczniowie, a zainteresowanie słuchających pokazało że sympatyczni bohaterowie książek o Mikołajku są bardzo, bardzo lubiani.

  • Kolejne sukcesy naszych młodych przyrodników

    Kolejne sukcesy naszych młodych przyrodników

    Nasza szkoła od wielu lat odnosi sukcesy na polu ekologicznym. Działania uczniów placówki w tym zakresie koordynuje Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody kierowane przez nauczycielkę Marię Chrobak. 9 grudnia odbyło się w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie podsumowanie kilku ekologicznych konkursów zorganizowanych przez szczeciński oddział Ligi Ochrony Przyrody. W Konkursie  na najaktywniejsze Koło Ligi Ochrony Przyrody działające w szkołach województwa zachodniopomorskiego nasi uczniowie zajęli II miejsce  . W konkursie na dzienniczek o bioróżnorodności III miejsce zajęła uczennica klasy III Daria Grzelak, a reprezentująca tę samą klasę Maja Reszko uzyskała wyróżnienie .

    W konkursie na scenariusz lekcji o bioróżnorodności dla nauczycieli II miejsce zajął Sławomir Fuks. W podsumowaniu konkursów oprócz członków Zarządu Wojewódzkiego LOP wzięli udział także przedstawiciele Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, którzy wręczyli przedstawicielom szkół dyplomy i nagrody. Warto podkreślić, że. jest to kolejny duży sukces naszych uczniów , którzy w ciągu  wielu lat stale zajmują miejsca w najlepszej trójce szkolnych kół LOP działających na terenie szkół województwa zachodniopomorskiego. Sukces ten pokazuje jak wiele robi się w naszej szkole na rzecz ochrony przyrody, która jest przecież stale narażona na wielkie zagrożenia.

  • Mikołajki

    Mikołajki

    6 grudnia to dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Uczniowie wyczekiwali Mikołaja już od rana. W tym roku postanowiliśmy imieniny św. Mikołaja spędzić inaczej. Już pod koniec listopada ogłoszono konkursy; wiedzowy „Co wiesz o św. Mikołaju” i plastyczny „Moje wyobrażenie o św. Mikołaju”. Konkurs wiedzowy adresowany był do uczniów klas IV - VI, natomiast plastyczny do wszystkich uczniów szkoły. Wpłynęło wiele prac, komisja konkursowa miała ogromny problem w wyborze trzech najładniejszych, bo wszystkie były bardzo ładne.

    Ostatecznie nagrodzono trzy  prace Nikodema Mechowskiego z kl. I, Dominika Moździocha z kl. IV i Martyny Ozimeckiej z kl. V. Wyróżniono 20 prac,a pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Konkurs wiedzowy został rozstrzygnięty w obecności szacownego gościa Pana Bogusława Leczyka, który wcielił się w rolę św. Mikołaja. Na wspólnym spotkaniu uczniów z Mikołajem Weronika Żmijowska, Martin Grzleczyk, Michał Karaczun odpowiadali na pytania dotyczące życia i działalności biskupa z Miry, który dzięki dobroci i pomocy jaka niósł innym ludziom za życia, stał się świętym po śmierci. Dzięki konkursowi uczniowie mogli poznać fakty z życia prawdziwego ŚWIETEGO MIKOŁAJA. Organizatorzy dziękują sponsorom firmie RASPOL  oraz INFBUD za ufundowanie nagród uczestnikom konkursów.

  • Święto Pluszowego Misia

    Święto  Pluszowego Misia

    25 listopada co roku obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Do dziś pozostaje on jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żabnicy jak zwykle też uczcili to sympatyczne święto. Panie z biblioteki szkolnej ogłosiły z tej okazji konkurs na kartkę z życzeniami dla swojej ulubionej pluszowej maskotki. Dzieci wykonały 12 pięknych prac, za które otrzymały dyplomy i drobne upominki. A podczas okolicznościowego apelu uczniowie recytowali misiowe wiersze i śpiewali piosenki o naszych pluszakach. A sympatyczne święto zakończyło grupowe rysowanie postaci znanych misiów oraz małe Kubusiowe „co nieco”, którego głównymi składnikami były tym razem chrupki ze słodkimi przysmakami : miodem , dżemem i sosem czekoladowym.

  • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    21 listopada obchodziliśmy światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem jest uwrażliwianie ludzi na wzajemną życzliwość i wzbudzanie pozytywnych emocji, a przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta! Samorząd Uczniowski zgodnie z założeniem akcji emanował w tym dniu życzliwością i zachęcał wszystkich do dzielenia się radością i uśmiechem, pozdrawiając przy tym uczniów i pracowników szkoły.

  • Światowy Dzień Praw Dziecka

    Światowy Dzień Praw Dziecka

    Jednym z najważniejszych apeli organizowanych przez naszą placówkę w każdym roku szkolnym jest uroczystość obchodów Światowego Dnia Praw Dziecka. To właśnie dzień 20 listopada obchodzony decyzją Sejmu RP jako Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka ma zawsze w Żabnicy szczególny charakter. Nasza szkoła szczyci się bowiem uzyskaniem specjalnego certyfikatu UNICEF za szczególne osiągnięcia w promowaniu praw dzieci. Ponieważ jak zwykle także w tym roku Rzecznik Praw Dziecka wystosował do wszystkich placówek oświatowych w Polsce specjalny list przypominający o zorganizowaniu w szkołach apeli okolicznościowych o prawach dzieci nasza szkoła odpowiedziała na tę prośbę. Uroczystość przygotowały wspólnie z uczniami nauczycielki Ewa Stefańska i Jordana Wasilewska. Dzieci w okolicznościowych tekstach oraz wierszach i piosenkach przypomniały o swoich prawach, ale co najważniejsze zwróciły także uwagę na uczniowskie obowiązki. Przypomniano także, że dzień 21 listopada jest Światowym Dniem Życzliwości.

  • Narodowe Święto Niepodległości

    Narodowe Święto Niepodległości

    Obchody Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada uczcił w naszej szkole uroczysty apel. Dzieci przypomniały najważniejsze fakty z polskiej historii oraz drogę naszej ojczyzny do niepodległości, ilustrując ją wierszami i patriotycznymi utworami muzycznymi. Rozbrzmiewała „Pierwsza brygada” i „Wojenko, wojenko”. Ale nie zabrakło też „Mazurka Dąbrowskiego” oraz przepięknej pieśni „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Wzruszające recytacje i śpiewy przygotowały z uczniami panie Anna Szewczyk i Wiesława Linkowska. 11 listopada reprezentacja szkoły złoży z okazji Święta Niepodległości wiązankę kwiatów przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Pamięci Sybiraków w Gryfinie.

  • Biblioteka Publiczno – Szkolna w Żabnicy zorganizowała konkurs plastyczny

    Biblioteka Publiczno – Szkolna w Żabnicy zorganizowała konkurs plastyczny

    Biblioteka Publiczno – Szkolna w Żabnicy zorganizowała w październiku kolejny konkurs plastyczny. Data jego ogłoszenia zbiegła się z datą 4 października 2016, która jest datą imienin św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt i ekologów. Tematem konkursu było „Zwierzę w literaturze”, a uczniowie rywalizowali w kategoriach klas 0 – II, klas III- IV oraz klas V- VI . Cały październik spływały do biblioteki prace będące ilustracjami do „Kubusia Puchatka”, „Króla Lwa”, „Brzydkiego Kaczątka” „Lassie wróć” i wielu innych książek dla dzieci i młodzieży. Jury składające się z 3 osób miało bardzo trudne zadanie jakie prace wyróżnić i komu przyznać nagrody. Po wielu dyskusjach wyróżniono następujące prace: w kategorii klas –II Dawida Zdanowskiego, Maję Podolską i Tymona Tarczyńskiego, w kategorii klas III – IV Natalii Leszczyńskiej, Aleksa Dogody i Sandry Wierzbickiej oraz w kategorii klas V-VI Ireny Malewicz, Adriana Walczaka i Julii Smalec. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy plastycznych zmagań zakładki do książek.

  • Pamiętamy o ochronie kasztanów

    Pamiętamy o ochronie kasztanów

    Szrotówek kasztanowcowiaczek pojawił się w Polsce kilka lat temu. Przez ten czas zniszczył w naszym kraju wiele pięknych kasztanowców. Liga Ochrony Przyrody od wielu lat stara się ratować te piękne drzewa. Od 2004 roku trwa akcja szczepień drzew kasztanowca. Metoda ta otrzymała akceptację Ministerstwa Środowiska. W wyniku społecznej zbiórki pieniędzy prowadzonej przez Zarząd Główny LOP, udało się zaszczepić:  sporo kasztanowców i zakupić  budki lęgowe dla sikor, które są naturalnymi wrogami szrotowiaczka. Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody przy Szkole Podstawowej im. księcia Barnima I w Żabnicy zorganizowało jak co roku apel poświęcony ochronie kasztanowców . Propagowano na nim najprostszy sposób ochrony tych pięknych drzew – usuwanie zeschniętych liści.

  • "Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą" (ks. Jan Twardowski)

    "Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą" (ks. Jan Twardowski)

    Uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego przed Dniem Wszystkich Świętych uporządkowali i zapalili symbolicznie znicze na zaniedbanych grobach znajdujących się na naszym cmentarzu w Żabnicy.

  • To był dla nas wielki dzień – uroczyście otwarto nasze boisko

    To był dla nas wielki dzień – uroczyście otwarto nasze boisko

    Na ten dzień społeczność naszej szkoły czekała bardzo długo. I wreszcie marzenia przybrały kształt rzeczywistości . Swoją premierę miał  nowy mini kompleks sportowy składający się  z trawiastego boiska, oaz tartanowej bieżni i skoczni. Na naszą uroczystość przybyli znamienici goście: Wiceburmistrz Paweł Nikitiński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Kmieciak , Prezes Zarządu Miejsko – Gminnego OSP w Gryfinie Zenon Trzepacz , Dyrektor OSiR w Gryfinie Eugeniusz Kuduk, Naczelnik Wydziału Edukacji UMiG Grzegorz Jastrowicz, Ksiądz kanonik Jerzy Brocławik, Przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Gazińska oraz przedstawiciele wykonawców boiska i jego infrastruktury Stanisław Wiczkowski i Andrzej Szyłow. Na początek przy dźwiękach hymnu olimpijskiego uczniowie wnieśli  flagę PKOL, a następnie odczytano tekst olimpijskiego ślubowania. W imieniu zaproszonych gości  głos zabrali Paweł Nikitiński i Zdzisław Kmieciak, którzy skierowali słowa podziękowania do Rady Sołeckiej oraz wszystkich wykonawców boiska. Ksiądz Jerzy Brocławik dokonał następnie poświęcenia całego kompleksu sportowego, a tradycyjną biało – czerwoną wstęgę przecięli wspólnie włodarze gminy, wykonawcy i uczniowie.

    Na zakończenie oficjalnej części uroczystości  pierwsze symboliczne kopnięcie piłki wykonali  wspólnie Burmistrz Paweł Nikitiński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Kmieciak oraz Kacper Malinowski – świeżo upieczony brązowy medalista Mistrzostw Europy w karate . Po oficjalnej części imprezy uczniowie klas IV – VI rozegrali pierwszy mecz przy gorącym dopingu maluchów z zerówki oraz dzieci z klas I-III . A to radosne święto zakończył wspaniały poczęstunek przygotowany przez Pana Sołtysa Jerzego Piaseckiego dla wszystkich uczestników. Przy gorącej zupie i pieczonych kiełbaskach cieszono się wspólnie z zakończonej inwestycji, która służyć  będzie uczniom i wszystkim mieszkańcom. A cała społeczność jeszcze raz serdecznie dziękuje władzom Gryfina, Sołtysowi i Radzie Sołeckiej oraz wszystkim wykonawcom. Ten piękny dla nas dzień to Wasza zasługa

  • „Tuwim – wyśpiewany” wystawiony w Żabnicy

    „Tuwim – wyśpiewany”  wystawiony w Żabnicy

    Pogotowie  Teatralne wystawia swoje spektakle nieprzerwanie od  listopada 1997 roku. Jako główny cel swojej działalności przedstawia: leczenie śmiechem, terapię poprzez sztukę oraz naukę poprzez zabawę. 24 października aktorzy Pogotowia Teatralnego zawitali także do Żabnicy ze spektaklem „Tuwim – wyśpiewany”. Podczas tego zabawnego przedstawienia Pan Hilary oprowadzał uczniów po świecie bajek Tuwima. Dzieci przypominały sobie postacie z wielu bajek: Zosię Samosię, pana Maluśkiewicza, murzynka Bambo, genialnego Wacusia. Aktorzy zaprosili oczywiście uczniów do czynnego udziału w przedstawieniu  poprzez śpiewy, gimnastykę  i  inscenizacje wierszy. W tytułowej roli wystąpił Kawaler Międzynarodowego Orderu Uśmiechu - Tomek Jankiewicz.

  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    Wybraliśmy nowych członków Samorządu Uczniowskiego

    Październik jest zwykle w naszej szkole czasem kampanii wyborczej do Samorządu Uczniowskiego. Społeczność szkolna wybiera wówczas w uzupełniających wyborach nowych członków swojej organizacji uczniowskiej. W tym roku na trzy zwolnione przez absolwentów naszej placówki miejsca zgłoszono 8 kandydatów: Natalię Lisowską, Adriana Walczaka, Aleksandrę Tomaszewską, Martina Grzelczyka, Olivię Staszczyk, Paulinę Zakrzewską, Alana Peczyńskiego oraz Julię Smalec. 21 października świetlica szkolna została zamieniona na lokal wyborczy. W obecności trzyosobowej komisji swoje głosy oddawali uczniowie oraz nauczyciele. Po podliczeniu wszystkich kart do głosowania okazało się, że nowymi członkami Samorządu Szkolnego zostali : Natalia Lisowska, Aleksandra Tomaszewska oraz Alan Peczyński. W najbliższym czasie nowi członkowie złożą tradycyjne ślubowanie oraz otrzymają akty powołania. Już teraz gratulujemy im serdecznie i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności szkolnej.

  • Uczciliśmy Światowy Dzień Muzyki i Rok Feliksa Nowowiejskiego

    Uczciliśmy Światowy Dzień Muzyki i Rok Feliksa Nowowiejskiego

    Dzień 18 października upłynął w naszej szkole pod znakiem muzyki. W jednej uroczystości połączono dwa ważne wydarzenia - Światowy Dzień Muzyki oraz obchody Roku Feliksa Nowowiejskiego. Międzynarodowe Święto Muzyki obchodzone jest zawsze w październiku od 1975 r. Jego celem jest uhonorowanie muzyki jako dobra nadrzędnego dla ludzkości, a także promocja muzyków. Rok 2016 Sejm RP ogłosił Rokiem Feliksa Nowowiejskiego - wybitnego polskiego muzyka, kompozytora, dyrygenta, pedagoga, organisty i organizatora życia muzycznego. Honorowymi gośćmi szkolnej uroczystości byli pedagodzy i uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia z Gryfina. Uczniowie naszej szkoły przedstawili na wstępie krótki montaż słowno – muzyczny przybliżając zebranym postać Feliksa Nowowiejskiego. Najważniejszym punktem uroczystości były występy 7 uczniów ze Szkoły Muzycznej w Gryfinie, którzy zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze. Organizatorem uroczystości była Biblioteka Publiczno –Szkolna, a całość przygotowała pani Anna Szewczyk.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej

    W dniu 13 października odbył się w naszej szkole krótki apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W ciepłych słowach uczniowie podziękowali pedagogom oraz pracownikom administracji i obsługi za wkład pracy i okazywane na co dzień serce. Wszyscy pracownicy otrzymali od uczniów piękne róże. W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Mieczysława Sawaryna życzenia wszystkim pracownikom szkoły przekazał Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Kmieciak. Warto dodać, że w dniu 12 października nauczycielka naszej szkoły Pani Anna Szewczyk w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odebrała z rąk Pana Burmistrza nagrodę przyznaną za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej. Ponadto dyrektor szkoły przyznał także 12 nagród za osiągnięcia w pracy nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

  • Złożyli ślubowanie i  zostali pasowani na uczniów

    Złożyli ślubowanie i  zostali pasowani na uczniów

    Zgodnie z wieloletnią tradycją w drugiej dekadzie października nasi pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Tą wyjątkową w kalendarzu szkolnych imprez uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie Zdzisław Kmieciak, Proboszcz Parafii pw. Św. Jana Marii Vianney’a Ksiądz Kanonik Jerzy Brocławik, Dowódca Drużyny OSP w Żabnicy Andrzej Makuła oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Gazińska. Jak zwykle przed uroczystym pasowaniem kandydaci na uczniów odpowiadali na wiele trudnych pytań w montażu słowno – muzycznym przygotowanym przez wychowawczynię Wiesławę Linkowską przy współpracy Jordany Wasilewskiej. Kolejną częścią uroczystości było złożenie symbolicznego ślubowania w obecności szkolnego sztandaru. Następnie dyrektor szkoły pasował wszystkich pierwszaków na uczniów symbolicznym mieczem. Wszyscy nowo przyjęci do uczniowskiej braci otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne upominki ufundowane przez rodziców. Na zakończenie nie obyło się bez okolicznościowego poczęstunku w postaci okazałego tortu i innych wspaniałych słodkości. A nam pozostają gorące podziękowania wszystkim, którzy tą piękną uroczystość przygotowali.

  • Sukces Kacpra

    Sukces Kacpra

    Uczeń naszej szkoły Kacper Malinowski odniósł wielki sukces na Mistrzostwach Europy CIKA w karate. Mistrzostwa odbyły się w stolicy Irlandii - Dublinie w National Basketball Arena. Kacper reprezentujący UKS Kamikaze Gryfino zajął III miejsce zdobywając brązowy medal w kategorii kumite. Trenerką Kacpra jest Pani Daria Orzechowska. Serdecznie gratulujemy Kacprowi i tego opiekunce medalu i życzymy dalszych sukcesów na sportowych arenach. Zachęcamy jednocześnie naszych uczniów do czynnego uprawiania sportu w klubach sportowych na terenie Gryfina. Sukces Kacpra pokazuje, że praca na treningach może zaowocować sukcesami nawet na szczeblu międzynarodowym.

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. ks. Barnima I w Żabnicy
    ul. Długa 20, 74-100 Gryfino
  • 91 4160232