• Pożegnanie Księdza Prałata Bronisława Kozłowskiego

    Pożegnanie Księdza Prałata Bronisława Kozłowskiego

    11 maja na Cmentarzu Komunalnym w Gryfinie pożegnaliśmy księdza prałata Bronisława Kozłowskiego. Jego duszpasterska działalność była także związana z Żabnicą. To właśnie on podjął w latach osiemdziesiątych XX wieku decyzję o budowie w Żabnicy kościoła parafialnego i wywalczył zgodę na realizacje tego wielkiego przedsięwzięcia. Jego głównymi cechami była miłość do Boga oraz do ludzi. Z jego posługi korzystały setki, nawet tysiące mieszkańców gminy Gryfino. Wielu z nich przez lata towarzyszył od urodzenia poprzez chrzest, udzielenie sakramentu komunii, zawiązując więzy małżeńskie, aż po ostatnią drogę. W uroczystościach pogrzebowych w kościele oraz na cmentarzu wziął udział poczet sztandarowy naszej placówki.

  • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Majówce Żabnickiej

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Majówce Żabnickiej

    Społeczność Żabnicy oraz zaproszeni goście wzięli 1 maja już po raz ósmy udział w uroczystości przypominającej piękną  polską tradycję modlitw ku czci Matki Bożej przy przydrożnych kapliczkach . Po mszy w miejscowym kościele uczestnicy uroczystości przeszli w barwnym korowodzie do kapliczki położonej na terenie Domu Pomocy Społecznej w Dębcach. Wzięły w nim udział m.in. zaproszone zespoły ludowe. Przy kapliczce po maryjnym nabożeństwie odbył się koncert w wykonaniu zaproszonych zespołów. Wystąpili także uczniowie naszej szkoły w montażu przygotowanym przez Jordanę Wasilewską.

  • Pamiętamy o Święcie Flagi

    Pamiętamy o Święcie Flagi

     Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami już po raz piąty przeszli biało – czerwonym korowodem ulicami Żabnicy. Marsz jak zwykle miał przypominać o majowych uroczystościach, a szczególnie o Święcie Flagi – przypadającym w dniu 2 Maja. Uroczystość rozpoczął krótki apel nawiązujący do wszystkich obchodzonych na początku maja świąt Potem uczniowie w strojach nawiązujących do naszych narodowych barw przy dźwiękach patriotycznych utworów ruszyli ulicami Żabnicy w radosnym biało - czerwonym korowodzie. Pod parafialnym kościołem przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązankę kwiatów pod pamiątkową tablicą poświęconą zmarłemu tragicznie pod Smoleńskiem wybitnemu polskiemu aktorowi znanemu z wielu wspaniałych teatralnych i filmowych ról - Januszowi Zakrzeńskiemu. Dwa najpiękniejsze stroje przygotowane na biało- czerwony korowód zostały nagrodzone specjalnymi nagrodami ufundowanymi przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, a osiem innych osób otrzymało słodkie upominki. Organizatorzy dziękują rodzicom i uczniom za przygotowanie pięknych strojów i już teraz zapraszają na kolejny Marsz Flagi za rok.

  • PUSZCZA BUKOWA ŁĄCZY POKOLENIA

    PUSZCZA BUKOWA ŁĄCZY POKOLENIA

    W sobotę 8 kwietnia Nadleśnictwo Gryfino przeprowadziło edukacyjną akcję sadzenia lasu na terenie Puszczy Bukowej. Ogółem w akcji wzięło udział 350 osób, byli to uczniowie szkól z naszej gminy, często z całymi rodzinami, nauczyciele oraz osoby prywatne. Naszą szkołę reprezentowało 48 osób (zapełniliśmy autokar nr3). Na powierzchni pól hektara posadziliśmy 3000 drzewek buka zwyczajnego. Jak powiedział pan Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfino „pracowaliśmy, aby las cieszył nie tylko obecne, ale i przyszłe pokolenia”. Sadząc wspólnie las spędziliśmy miło i pożytecznie sobotnie przedpołudnie. Wszystkim dzieciom i ich rodzinom dziękujemy za tak liczny udział w akcji, która w całej Polsce przeprowadzana jest pod hasłem „SADZIMY 1000 DZRZEW NA MINUTĘ”. Jest to piękny prezent dla naszej planety z okazji zbliżającego się DNIA ZIEMI.

  • Wzięliśmy udział w projekcie szczecińskiej filharmonii

    Wzięliśmy udział w projekcie szczecińskiej filharmonii

    11 kwietnia po 44 uczniów z klas IV-VI naszej szkoły przyjechała autokarowa „limuzynka” i zawiozła do szczecińskiej filharmonii na koncert. Wyjazd został zorganizowany w ramach drugiej edycji projektu „Limuzynką do Filharmonii w Szczecinie”. Nasi uczniowie otrzymali darmowy przejazd do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, bilety na koncert, ciekawą lekcję muzyki w podróży prowadzona przez aktora Teatru Współczesnego i możliwość zwiedzenia budynku. Tematem koncertu było poznanie sposobu tworzenia melodii. Koncert w wykonaniu orkiestry pod batutą Jakuba Kozakiewicza złożony był z fragmentów symfonii Haydna, Mozarta i Bacha. Program wycieczki dopełniło zwiedzanie nowoczesnej siedziby Filharmonii w Szczecinie, która okrzyknięta została nową ikoną miasta. Uczniowie obejrzeli także film promocyjny o nowej siedzibie szczecińskich filharmoników. Każdy otrzymał także pięknie wydrukowany niezbędnik młodego melomana. Projekt budynku naszej filharmonii zajął pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Eurobuild Awards 2014 w kategorii „Najlepszy projekt architektoniczny roku”. Serdecznie dziękujemy pracownikom filharmonii za miłe spędzenie czasu i przybliżenie nieznanych dotąd uczniom tajników muzyki klasycznej.

  • Byliśmy na Świątecznym Jarmarku

    Byliśmy na Świątecznym Jarmarku

    Organizacja sprzedaży świątecznych ozdób od ubiegłego roku na stałe weszła do naszej szkolnej tradycji. Dlatego przed wielkanocnymi świętami  pracownicy naszej placówki wspólnie z uczniami przygotowali na zajęciach świetlicowych świąteczne ozdoby. Tym razem okazją do ich zaprezentowania  był Jarmark Wielkanocny, organizowany przez Gryfiński Dom Kultury, który odbył się 9 kwietnia na Placu Księcia Barnima I w Gryfinie . Podczas kiermaszu przedstawiciele nauczycieli i uczniów  sprzedawali m.in. palmy, pisanki i stroiki świąteczne. Rozdawano specjalnie upieczone na tą okazję wielkanocne ciasteczka, a Sołectwo Żabnica przygotowało wspaniały żurek z jajeczkiem. Serdecznie dziękujemy uczestnikom kiermaszu  za zakup świątecznych ozdób i tym wszystkim którzy pomogli w jego organizacji.Cały pokaźny dochód przeznaczymy na organizację imprez szkolnych w najbliższych miesiącach.

  • Pamiętaliśmy o Światowym Dniu Zdrowia

    Pamiętaliśmy o Światowym Dniu Zdrowia

    Światowy Dzień Zdrowia to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. W tym właśnie dniu uczniowie naszej szkoły w okolicznościowym apelu propagowali zdrowy styl życia. Nie zabrakło rad dotyczących racjonalnego odżywiania, szeroko pojętej higieny osobistej oraz apelowania o uprawianie sportu rozwijającego kondycję fizyczną. A wszystkie prezentacje zostały zilustrowane pięknymi piosenkami nawołującymi do przestrzegania higieny osobistej i prowadzenia aktywnego trybu życia.

  • Zapraszamy do zakupu ozdób świątecznych

    Zapraszamy do zakupu ozdób świątecznych

    Od wielu dni pracownicy naszej szkoły wspólnie z uczniami przygotowują na zajęciach świetlicowych świąteczne ozdoby. Okazją do ich zakupu będzie Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się 9 kwietnia 2017 r. na placu Księcia Barnima I w Gryfinie. Jego organizatorem jest Gryfiński Dom Kultury. Jarmark trwać będzie od godziny 8 do 14. Podczas wydarzenia będzie można nabyć m.in. palmy, pisanki i stroiki świąteczne przygotowane w szkole, a Sołectwo Żabnica przygotuje ciepłą zupę. Od poniedziałku do środy ozdoby świąteczne będzie można także zakupić w szkole. Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej inicjatywy, która ma na celu zgromadzenie środków na organizację imprez szkolnych .

  • Atrakcyjny „dzień wagarowicza”

    Atrakcyjny „dzień wagarowicza”

    21 marca pierwszy dzień wiosny to tradycyjnie dzień wagarowicza. Uczniowie z klas IV – VI spędzili ten dzień w Barnkowie koło Chojny w stanicy Koła łowieckiego „Sokół”. A wszystko zaczęło jesienią, kiedy uczniowie przekazali na ręce pana myśliwego kasztany i żołędzie, które wykorzystane zostały jako karma dla zwierząt leśnych. W zamian za przekazane dary jesieni uczniowie zostali zaproszeni do pięknej stanicy w Barnkowie. Uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracowniczkę Nadleśnictwa w Chojnie i wysłuchali niezwykle ciekawych opowiadań doświadczonego myśliwego. Panowie myśliwi przygotowali bardzo smaczny poczęstunek – hamburbery i kiełbaski z grilla i z ogniska. Na  deser niespodzianka pyszny tort bezowy. Wszyscy uczniowie wzięli udział w loterii, w której każdy los wygrywał, a  nagrody związane były z lasem. Ponadto otrzymaliśmy piękny dyplom i książkę, która zasili księgozbiór szkolnej biblioteki. Dziękujemy za piękny dzień i obiecujemy, że będziemy kontynuować naszą współpracę.

  • Schowaliśmy Marzannę aż do zimy

    Schowaliśmy Marzannę aż do zimy

    Tegoroczna wiosna zjawiła się w Polsce tak jak w kilku poprzednich latach 20, a nie jak dawniej 21 marca i to właśnie w poniedziałek świętowaliśmy jej nadejście. Uczniowie pod kierunkiem Pani Jordany Wasilewskiej już kilka dni wcześniej przygotowywali krótki program artystyczny, w których dominowały teksty i piosenki o wiośnie. Wszystkie klasy prezentowały przygotowane wiosenne gaiki. Niestety kapryśna aura nie pozwoliła zakończyć powitanie wiosny na szkolnym boisku. Tym razem zgodnie z tradycją i ekologicznymi wskazówkami Marzanna – symbol odchodzącej zimy została przez uczniów starannie spakowana i oczekiwać będzie nadejścia zimy w szkolnej piwnicy. Wszyscy uczestnicy szkolnych obchodów pożegnania zimy zostali na koniec obdarowani pachnącymi, jeszcze ciepłymi pączkami, które przygotowane były przez cukiernię Pana Wierszyłowskiego, a ufundowane przez sołtysa Jerzego Piaseckiego. Było to jednocześnie podziękowanie za wkład pracy w przygotowanie pięknych artystycznych występów i wiosennych dekoracji.

  • Sukces Dawida w konkursie pożarniczym

    Sukces Dawida w konkursie pożarniczym

    W Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Niepodległości w Gryfinie 17 marca 2017 r. odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Jak zwykle organizatorami  turnieju były Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji i Straż Miejska w Gryfinie. Honorowy patronat nad imprezą sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn. W eliminacjach gminnych uczestniczyło: 28 uczestników szkół podstawowych, 22 uczestników gimnazjów oraz 11 uczestników szkół ponadgimnazjalnych. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii, którzy wezmą udział w eliminacjach szczebla powiatowego. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów : Grzegorz Kosicki z klasy VI, Dawid Podolski z klasy V, Kacper Gaziński z klasy V, Wiktoria Żmijewska z klasy IV i Paweł Zając z klasy III

    Eliminacje zakończyły się wielkim sukcesem naszego ucznia Dawida Podolskiego, który zajął I miejsce i wyprzedził Mirona Grabowskiego z SP Radziszewo oraz Wojciecha Jakubowicza z SP nr 2 Gryfino. Dawidowi składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych, a pozostałym uczniom dziękujemy za reprezentowanie naszej placówki .

  • Średniowieczna prezentacja

    Średniowieczna prezentacja

    Postać patrona szkoły Księcia Pomorskiego Barnima I zwanego Dobrym jest dobrą okazją do przybliżenia uczniom okresu średniowiecza w którym żył ten wielki człowiek. 8 marca zaproszono do naszej placówki członków Grupy „Rekonstrukto” zajmujących się historią eksperymentalną. Przedstawili oni naszym uczniom żywą lekcję historii pod hasłem „Życie i kultura w średniowieczu”. W jej ramach zaproszeni goście przedstawili elementy średniowiecznego uzbrojenia oraz zapoznali dzieci z ceremoniałem i zwyczajami rycerskimi. Każdy mógł dotknąć średniowiecznej broni i sam ocenić jej wagę. Takie żywe lekcje historii są doskonałym uzupełnieniem podręcznikowej wiedzy, bo dzięki nim dzieci mogą zobaczyć to co na co dzień jest muzealnymi eksponatami.

  • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

    Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

    Tradycyjnie w miesiącu marcu odbywają się eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - pod hasłem "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM".Uczniowie klasy III, IV, V i VI przygotowywali się do eliminacji pod kierunkiem opiekuna SKLOP - Marii Chrobak. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży zasad postępowania na wypadek pożaru. Uczniowie rozwiązują test, który daje im możliwość uczestniczenia w eliminacjach gminnych. Naszą szkołę reprezentują :

    Paweł Zając kl.III, Kacper Gaziński kl IV, Wiktoria Żmijewska kl.IV, Dawid Podolski kl.V, Grzegorz Kosicki kl VI

    Życzymy powodzenia podczas kolejnych eliminacji !!!!

     

  • Wizyta w nowej siedzibie Komendy Powiatowej Policji

    Wizyta w nowej siedzibie Komendy Powiatowej Policji

    4 marca uczniowie klasy II i III naszej szkoły odwiedziły nową Siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. Podczas rozmów z policjantami niektórych wydziałów zostali bliżej zapoznani z pracą, którą wykonują na co dzień jak również z pomieszczeniami komendy. Niektórzy z nas deklarowali zostać policjantami i policjantkami w przyszłości. Największą atrakcją wycieczki były oczywiście wozy policyjne. Dzieci chętnie zasiadały za kierownicą, mogły bliżej przyjrzeć się wyposażeniu poszczególnych wozów. Niespodzianką było miłe spotkanie z "czworonożnym przyjacielem" - psem policyjnym, z którym mogliśmy się przywitać. Nie zabrakło również treningu sportowego na placu komendy. Nasz wysiłek fizyczny został nagrodzony brawami! Miłym akcentem spotkania w komendzie była prezentacja wyposażenia każdego policjanta podczas wykonywania obowiązków służbowych.Wycieczka była udana. Wróciliśmy pełni wrażeń, z bagażem nowej wiedzy n.t. pracy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

  • U Piekarzy

    U Piekarzy

    2 marca dzieci z klasy I oraz przedszkolaki z naszej szkoły i szkoły w Radziszewie wybrały się z wizytą do piekarni przy ul. Niemierzyńskiej w Szczecinie –„ U Piekarzy”. Będąc w piekarni ciocia Babeczka omówiła i pokazała składniki z, których piecze się chleb. Zapoznała dzieci z etapami powstawania chleba. Po części teoretycznej przyszedł czas na zakasanie rękawów i pieczenie chleba. Wszyscy dostali odważone przez ciocię kawałki ciasta chlebowego (ciasto z mąki razowej na zakwasie z dzikich drożdży), które musieli ugniatać i formować w zgrabne bochenki. Po wyrośnięciu (garowaniu) upiekliśmy pyszne chlebki, które zabraliśmy ze sobą do domu. Kiedy  chleb był w piecu dzieci zajęły się ozdabianiem kruchych babeczek przy pomocy prawdziwego rękawa cukierniczego pod bacznym okiem cukiernika Tomka. Wszyscy bardzo się starali, efektem pracy były pysznie wyglądające babeczki, które dzieci zjadły ze smakiem. Wycieczka była udana i dostarczyła wszystkim wielu nowych wiadomości i miłych wrażeń.

  • W czasie ferii nie brakowało atrakcji

    W czasie ferii nie brakowało atrakcji

     

    W pierwszym tygodniu ferii zimowych dzieci z naszej szkoły mogły przyjemnie spędzić czas wolny od nauki. Już tradycyjnie zajęcia wówczas zorganizowała żabnicka filia Biblioteki Publicznej. Program spotkań był bardzo bogaty, a głównym tematami przewodnim była ekologia i zdrowy styl życia  . Uczestnicy zajęć przygotowywali zdrowe kanapki i desery, wykonywali postać ekoludka z surowców wtórnych oraz opracowywali grę planszową „Chrońmy naszą planetę”. Nie zabrakło też zajęć sportowych oraz plastycznych. Z okazji Walentynek dzieci obejrzały film „Zakochany kundel” oraz przygotowały prezent dla swoich mam. Rywalizowano w rozgrywkach tenisa stołowego i siatkówki. Zorganizowano też halowy turniej piłki nożnej dla trzyosobowych drużyn, w którym walczono o piękny puchar ufundowany przez firmę budowlaną BRUKPOL 2. Łącznie we wszystkich zajęciach wzięło udział ponad 110 dzieci. Warto podkreślić, że brali w nich udział zarówno przedszkolaki jak i starsi uczniowie z klas IV-VI, a nawet gimnazjaliści. Organizatorzy i uczestnicy serdecznie dziękują wszystkim za wszelką pomoc w organizacji ferii zimowych w Żabnicy.

  • Bal karnawałowy

    Bal karnawałowy

    Karnawałowe szaleństwa już za nami

    Po ciężkiej pracy w pierwszym półroczu nauki nasi uczniowie niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w czwartek 9 lutego. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień i zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami wprost zachęcała do wspaniałej zabawy. Jak zwykle najpierw tanecznym uciechom oddali się uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego, a na zakończenie bawili się uczniowie klas IV-VI  . W szkole zaroiło się od Spidermanów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów… Były wróżki, księżniczki, motyle, biedronki oraz różne inne stwory. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom, jak i rodzicom. Wszystkim do tańca przygrywał jak zwykle Pan Przemek, którego występ zasponsorowało Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Nie zabrakło jak zwykle słodkich upominków, które wszystkim dzieciom ufundowały Rady Sołeckie z Żabnicy i Czepina. A po zabawie przyszedł czas na zasłużone ferie, które trwać będą aż do 26 lutego .

    Wszystkim uczniom życzymy miłego bezpiecznego odpoczynku.

  • Podsumowaliśmy konkurs „Wokół symboli narodowych

    Podsumowaliśmy konkurs „Wokół symboli narodowych

    Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Szczeciński Oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Jest to konkurs adresowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych z województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy historycznej, szczególnie tej związanej z polskimi symbolami narodowymi. Uczestnicy rozwiązywali przygotowany przez pracowników IPN test dotyczący symboli narodowych. Do rywalizacji przystąpiło w tym roku 22 naszych uczniów. Na szkolnym apelu w dniu 8 lutego uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia. Bardzo dobre wyniki w konkursie uzyskali Dawid Szukalski, Daria Grzelak, Dawid Zdanowski, Szymon Jewsiej, Nikodem Muchowski i Franciszek Rzepecki. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów dyplomy uczestnictwa, a najlepsi nagrody rzeczowe. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

  • Prezent dla Azorka

    Prezent dla Azorka

    Kolejny raz zachęcamy naszych uczniów do wzięcia udziału w akcji „PREZENT DLA AZORKA”. Inicjatywa ta polega na zbiórce karmy  dla zwierząt ze schronisk w Gryfinie i Szczecinie. 8 lutego na szkolnym apelu uczniowie klasy I oraz klasy III zachęcili całą społeczność szkolną do wsparcia tej szlachetnej akcji , która będzie trwała do 15 kwietnia. Jednocześnie przypominamy że nasza szkoła bierze w tym roku po raz kolejny udział w akcji „Zamieniamy papier na leki” polegającej na pomocy w zakupie leków dla bezdomnych zwierząt. Dlatego jeszcze raz apelujemy o przynoszenie do szkoły makulatury . Organizatorzy obu szlachetnych inicjatyw wspomagania bezdomnych zwierząt proszą wszystkie dzieci i ich rodziców o udzielenie tak  potrzebnej pomocy

     

  • Z wizytą u dentysty

    Z wizytą u dentysty

    W naszej szkole systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, codziennie myją zęby, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej.W ramach programu profilaktycznego „Zdrowe zęby mamy, marchewkę zajadamy” oraz kształtowania dalszych nawyków prozdrowotnych, dnia 27.01.2017 r. odwiedziliśmy pobliski gabinet stomatologiczny. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani pielęgniarka przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Następnie pani doktor udzieliła wskazówek jak dbać o zęby i co robić, aby były zdrowe.

    Każde z dzieci mogło usiąść na fotelu, na którym pani stomatolog leczy zęby. Na koniec wizyty dzieci dostały od pani pielęgniarki drobny upominek.Dzieci były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie lekarskim. Mam nadzieję, ze będą go systematycznie odwiedzały w ramach wizyt kontrolnych oraz pozbędą się lęku z tym związanego.

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. ks. Barnima I w Żabnicy
    ul. Długa 20, 74-100 Gryfino
  • 91 4160232