• Mydełkowe warsztaty

    Mydełkowe warsztaty

    W ramach zajęć świetlicowych oraz lekcji techniki w klasie IV odbyły się w naszej szkole niecodzienne zajęcia. Wszystkie dzieci mogły stworzyć swoje własne, niepowtarzalne mydełkowe cudo. Każdy wybierał mozolnie kształt, kolor i zapach swojego mydełka. Wszystkie zostały przepięknie udekorowane przez wtopienie w nie przeróżnych ozdób. Moderatorem zajęć była zaproszona przez wychowawcę świetlicy Pani Anna Dąbrowska. Zajęcia pokazały jak wiele drzemie w naszych dzieciach ukrytych plastycznych zdolności, ponieważ stworzone przez nich prace były naprawdę piękne.

  • Dzień Języka Ojczystego

    Dzień Języka Ojczystego

    W trosce o dbałość, promowanie i pielęgnowanie pięknej polszczyzny, w naszej szkole odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, podczas którego uczniowie propagowali dbałość i poprawność naszej mowy. Święto to jest obchodzone 21 lutego od piętnastu lat. Zostało proklamowane dla upamiętnienia wydarzenia z 1952 roku, kiedy to w stolicy Bangladeszu, pięciu studentów zginęło podczas demonstracji. Domagali się oni uznania bengalskiego – ich języka ojczystego – za jeden z dwóch urzędowych języków ówczesnego państwa Pakistan. Obchody tego święta służą podkreśleniu znaczenia różnorodności językowej i kulturowej w skali całego świata

    Uczniowie pod kierunkiem Pani Anny Szewczyk przygotowali program, którego celem było uwrażliwienie na potrzeby dbałości o język rodzimy i jego stronę estetyczną oraz poprawnościową. Następnie odbył się konkurs, w którym wzięły udział trzy zespoły składające się z uczniów klas IV-VII. Zadania konkursowe dotyczyły frazeologii, gramatyki i składni językowej. Wszyscy uczestnicy pokazali dużą wiedzę, a walka o zwycięstwo była bardzo zacięta. Nagrody dla uczestników konkursu ufundowali: Biblioteka Publiczna w Gryfinie i Szkolne Koło TPD przy naszej placówce

  •    Podsumowaliśmy udział uczniów w konkursie „Wokół symboli narodowych”

       Podsumowaliśmy udział uczniów w konkursie „Wokół symboli narodowych”

    Uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Szczeciński Oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Jest on przeznaczony dla dzieci z klas I-III. Celem konkursu jest popularyzacja i poszerzenie wiedzy na temat polskich symboli narodowych oraz kształtowanie postawy patriotyzmu i poczucia jedności narodowej. W III edycji konkursu „Wokół symboli narodowych” udział wzięło 2202 uczniów z 99 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego. Szkolnym koordynatorem konkursu była Pani Wiesława Linkowska. W konkursie wystartowało 13 uczniów naszej szkoły. Najwyższe lokaty zajęli Tymoteusz Tarczyński, Dawid Szukalski, Dawid Zdanowski, Szymon Jewsiej i Maja Jastrząbek. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

  • Po raz kolejny chcemy pomóc zwierzętom

    Po raz kolejny chcemy pomóc zwierzętom

    Kolejny raz zachęcamy naszych uczniów do  wzięcia udziału w akcji „PREZENT DLA AZORKA”. Inicjatywa ta polega na zbiórce karmy oraz kocy i kołder dla zwierząt ze schroniska „Kojec”  w Gryfinie. 7 lutego na szkolnym apelu uczniowie klasy II zachęcili całą społeczność szkolną do wsparcia tej szlachetnej akcji, która będzie trwała około dwa miesiące. Jednocześnie przypominamy że nasza szkoła bierze w tym roku po raz kolejny udział w akcji „Zamieniamy papier na leki” polegającej na pomocy w zakupie leków dla bezdomnych zwierząt. Dlatego jeszcze raz apelujemy o przynoszenie do szkoły makulatury. Organizatorzy obu szlachetnych inicjatyw wspomagania bezdomnych zwierząt proszą wszystkie dzieci i ich rodziców o udzielenie tak potrzebnej pomocy.

  • Zaprosili Babcie i Dziadków

    Zaprosili Babcie i Dziadków

    Czasem zimowe ferie zmuszają do przełożenia uroczystości, które zgodnie z kalendarzem wypadają zupełnie w innym czasie. Dlatego też piękne święta - Dzień Babci i Dzień Dziadka, które przypadają w dniach 21 i 22 stycznia przedszkolaki z żabnickiej zerówki postanowiły uczcić jeszcze przed przerwą w zajęciach. Pod kierunkiem wychowawczyni Pani Anny Podolskiej przygotowano tegoroczny humorystyczny scenariusz na Dzień Babci i Dziadka zapraszając do wspólnego świętowania  wnuczki, wnuków oraz najukochańszych Dziadków. W swoim programie dzieci pragnęły pokazać, że babcia i dziadek niekoniecznie chodzą o lasce, mają wielkie binokle i suknie do kostek, lecz to energiczni, aktywni zawodowo i towarzysko dorośli. Oprócz programu artystycznego nie zabrakło oczywiście serdecznych życzeń, drobnych prezentów i wspólnych zabaw przy muzyce. A to wszystko oczywiście przy słodkościach przygotowanych dla uczczenia tych sympatycznych świąt.

  • Walczyli podczas ferii w halowym turnieju piłkarskim

    Walczyli podczas ferii w halowym turnieju piłkarskim

      Zgodnie z wieloletnią tradycją podczas ferii zimowych zajęcia dla naszych uczniów organizuje Biblioteka Publiczno –Szkolna. Uczestniczy w nich od 15 do 20 uczniów naszej placówki. Tematem przewodnim tegorocznych zajęć jest poznawanie krajów Europy. Dlatego też 18 stycznia rozegrano turniej halowej piłki nożnej w którym wzięły udział drużyny reprezentujące piłkarskie europejskie potęgi: Portugalię, Włochy i Anglię. Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna Portugalii w składzie: Wiktor Marszałek, Alan Peczyński oraz Wiktoria Zimoch, która pokonała Włochy występujące w składzie: Filip Marszałek, Marcel Dogoda oraz Julia Smalec. Trzecie miejsce zajęła Anglia reprezentowana przez Kacpra Gazińskiego, Mateusza Zimocha i Grzegorza Kosickiego. Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju zdobyła Wiktoria Zimoch. Piękny puchar dla zwycięzców i medale dla uczestników ufundowała firma BRUKPOL 2 za co serdecznie dziękujemy.

  • Wolontariusze WOŚP zachęcali do poparcia akcji Jurka Owsiaka

    Wolontariusze  WOŚP zachęcali do poparcia akcji Jurka Owsiaka

    Już 14 stycznia 2018 odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem wielkiej zbiórki i licytacji będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Jak co roku także i Gryfino włącza się do orkiestrowego grania. Od rana na ulicach Gryfina i innych miejscowości naszej gminy  będzie można spotkać wolontariuszy. Wszyscy którzy będą chcieli wesprzeć akcję wrzucą pieniądze do specjalnych puszek WOŚP i tradycyjnie otrzymają za datek orkiestrowe serduszka. Wśród wolontariuszy będą także uczniowie z Żabnicy ze szkolnym koordynatorem akcji Panią Ewą Stefańską. W dniu 12 stycznia na szkolnym apelu nasi wolontariusze zachęcali wszystkich do wsparcia tej ważnej charytatywnej akcji

  • „BEZPIECZNE FERIE”

    „BEZPIECZNE FERIE”

    Przed uczniami już od poniedziałku 15 stycznia czas dwutygodniowego odpoczynku oraz zapewne wiele ciekawych przygód – wycieczek i zabaw. Jest to czas nie tylko swobody, ale co za tym idzie także niestety brawury i lekkomyślności, skutkującej niejednokrotnie przykrymi wydarzeniami. Dlatego też tradycyjnie członkowie Samorządu Uczniowskiego zebrali w krótkim apelu najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku i zachęcali wszystkich do rozważnego korzystania ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają zimowe ferie!

  • Przypominali o szkodliwości hałasu

     Przypominali o szkodliwości hałasu

    O tym, że hałas szkodzi zdrowiu wiedzą niemal wszyscy, jednak rzadko kiedy wykorzystuje się tę wiedzę w naszym codziennym życiu. Słuchamy głośnej muzyki, przebywamy na ulicach, po których mkną głośne samochody i zamiast spokojnie rozmawiać, krzyczymy do siebie. Dlatego 8 stycznia klasa II pod kierunkiem wychowawczyni Pani Wiesławy Linkowskiej przy współpracy z Panią Patrycją Kolędą po raz pierwszy w szkole przygotowała apel pod hasłem „Stop z hałasem”. Wszyscy mogli dowiedzieć się, co to jest hałas, poznać przykłady wartości poziomów hałasu i jak hałas szkodzi naszemu zdrowiu. Uczniowie przekazywali wszystkim jak popierać spokój i ciszę, które mogą nas uchronić przed negatywnymi skutkami hałasu.

  • Nadszedł wigilii czas

    Nadszedł wigilii czas

    To wieloletnia tradycja, że nasza szkoła przygotowuje dla całej społeczności wigilijną uroczystość. Już w przeddzień tego ważnego spotkania na sali gimnastycznej ubierano choinkę i montowano elementy dekoracji. 22 grudnia w klasach wraz z wychowawcami uczniowie przygotowywali tradycyjne wigilijne potrawy oraz dekorowały świąteczny stół. Nie mogło oczywiście zabraknąć bożonarodzeniowego misterium czyli jasełek, przygotowywanych jak zwykle przez Jordanę Wasilewską we współpracy z innymi nauczycielami. Następnie proboszcz parafii pod wezwaniem św. Jana Marii Vianneya  ksiądz kanonik Jerzy Brocławik odczytał fragment Ewangelii i złożył wszystkim dzieciom świąteczne życzenia. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Kmieciak przekazał również serdeczne pozdrowienia od władz Gryfina. Na zakończenie po przełamaniu się opłatkiem wszyscy przy świątecznych kolędach ucztowali przy zastawionym stole. Za pomoc udzieloną w organizacji uroczystej wigilii społeczność szkolna składa wszystkim najserdeczniejsze podziękowania.

  • Dawid Zdanowski zwycięzcą konkursu plastycznego "Moje Gryfino, Moja przestrzeń"

    Dawid Zdanowski zwycięzcą konkursu plastycznego "Moje Gryfino, Moja przestrzeń"

    21 grudnia podczas obrad Rady Miejskiej w Gryfinie odbyła się bardzo ważna dla naszej placówki uroczystość. Odbyło się bowiem podsumowanie konkursu plastycznego "Moje Gryfino, Moja przestrzeń", którego organizatorem był Urząd Miasta i Gminy w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Gryfino. Bardzo miło nam poinformować wszystkich, że zwycięzcą konkursu został uczeń klasy II naszej placówki Dawid Zdanowski. Gratulacje w imieniu organizatorów złożyli Dawidowi Wiceburmistrz Tomasz Miler oraz członkowie Prezydium Rady Elżbieta Kasprzyk i Zdzisław Kmieciak. Dawid otrzymał piękny dyplom i nagrodę w postaci markowego tabletu. Dawidowi i jego rodzicom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w konkursach na różnych szczeblach.

  • Poznawaliśmy zwyczaje świąteczne w krajach anglojęzycznych

    Poznawaliśmy zwyczaje świąteczne w krajach anglojęzycznych

    Nie wszystkie zwyczaje świąteczne innych narodowości są podobne do tych obchodzonych w naszym kraju. Dlatego też 20 grudnia klasa IV pod kierunkiem Pana Andrzeja Juszko przygotowała apel poświęcony tradycjom bożonarodzeniowym w krajach anglojęzycznych. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli przygotowaną prezentację, z której dowiedzieli się jakie zwyczaje świąteczne panują w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Uczniowie wysłuchali też trzech pięknych kolęd w języku angielskim. Apel jest początkiem cyklu spotkań w których nasi uczniowie poznawać będą zwyczaje innych europejskich krajów.

  • Podsumowaliśmy konkurs na kartkę świąteczną

    Podsumowaliśmy konkurs na kartkę świąteczną

    Jak zwykle przed świętami Bożego Narodzenia świetlica szkolna przygotowała dla uczniów plastyczny konkurs. Tym razem zadaniem było wykonanie kartki świątecznej. Zgłoszono do organizatorów 26 prac, z których zdecydowana większość reprezentowała bardzo wysoki poziom artystyczny. Jury przyznało 3 wyróżnienia, które otrzymali : Dawid Pawlak, Daria Grzelak i Maja Jastrząbek. Laureatami plastycznych zmagań zostali natomiast – Weronika Miszczyk zdobywczyni III miejsca, Dawid Zdanowski, który uzyskał II lokatę oraz Maja Podolska, której jury przyznało I miejsce . Dyplomy i słodkie upominki wręczyły uczestnikom Panie Irena Bis i Patrycja Kolęda. A większość kartek została wysłana z życzeniami do zaprzyjaźnionych szkół i instytucji . Wszystkim uczestnikom składamy jeszcze raz serdeczne podziękowania. Na zakończenie apelu Dyrektor Sławomir Fuks wręczył upominek uczniowi kl. II Dawidowi Zdanowskiemu, który został wyróżniony w konkursie gminnym „Moje Gryfino” i odbierze nagrodę podczas Sesji Rady Miejskiej w dniu 21 grudnia.

  • SPRAWMY, ABY DZIECI Z SYRII PRZETRWAŁY ZIMĘ

    SPRAWMY, ABY DZIECI Z SYRII PRZETRWAŁY ZIMĘ

    UNICEF to organizacja za pomocą której zbierane są fundusze, aby pomóc dzieciom na całym świecie Tym razem zachęca ona wszystkich do pomocy dzieciom w Syrii. W tym kraju już ponad 6 lat trwa wojna. Skutki brutalnego konfliktu najbardziej dotknęły najmłodszych. Wiele dzieci jest rannych, chorych, bądź niedożywionych. Zimą dzieciom w Syrii i w obozach w krajach ościennych, takich jak Jordania, Irak, czy Liban grozi śmierć. Potrzebne są środki na zakup ciepłych ubrań, ogrzewanie i pomoc finansową dla potrzebujących rodzin. Rodziny w Syrii żyją bardzo często w skrajnym ubóstwie. Bez odpowiedniej pomocy najmłodsi mogą nie przetrwać w tak trudnych warunkach. Nasi uczniowie pod kierunkiem Pani Ewy Stefańskiej przygotowali specjalny apel w którym przypominali, że pozbawione bezpiecznego schronienia i często ranne dzieci w Syrii walczą o każdy dzień. Dla większości dzieci w Polsce zimne grudniowe dni oznaczają beztroskie zabawy i zapach gorącej czekolady. Niestety, rzeczywistość dzieci syryjskich jest inna. Pamiętajmy, że z tą pomocą nie można czekać.

  • Zamiast Sobie oddam Tobie

    Zamiast Sobie oddam Tobie

    Nasza szkoła przyłączyła się do charytatywnej akcji świątecznej prowadzonej przez jeden z gryfińskich salonów fryzjerskich. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunów przez cały miesiąc listopad zbieraliśmy w naszej szkole zabawki, słodycze, pomoce szkolne oraz niezniszczoną odzież. Zbierane dary przeznaczone były dla podopiecznych z Domu Dziecka w Chojnie. Do akcji tej szczególnie włączyła się kl.II, która pod czujnym okiem swojej wychowawczyni Wiesławy Linkowskiej i dzięki zaangażowaniu rodziców nazbierała najwięcej rzeczy. Zbiórkę artykułów szkolnych, zabawek i słodyczy przeprowadził także p. Adam Zieliński (członek zarządu KPR) podczas meczu w Klubie Piłki Ręcznej w Gryfinie. Nad całym przebiegiem akcji czuwała p. Jordana Wasilewska Wszystkim za okazaną życzliwość i dobre serce dziękujemy.

  • Mikołajkowo w szkole i Domu Pomocy Społecznej w Dębcach

    Mikołajkowo w szkole i Domu Pomocy Społecznej w Dębcach

    Nasi najmłodsi uczniowie postanowili w ramach akcji szkolnego wolontariatu odwiedzić  ze świątecznym spektaklem Dom Pomocy Społecznej w Dębcach. Generalną próbą dla młodych wykonawców był występ dla społeczności szkolnej. 6 grudnia świąteczne piosenki i deklamacje uczniów oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej i trzeciej zaprezentowano na szkolnym apelu. Ponieważ występ odbył się w sam dzień Mikołajek nie zabrakło oczywiście prawdziwego Mikołaja. Jak zwykle biblioteka szkolna przygotowała również prezentację pięknego czytania „Mikołajka” René Goscinny'ego. A 8 grudnia pensjonariusze DPS w Dębcach z prawdziwym wzruszeniem wysłuchali przygotowanego dla nich występu. Nie zabrakło też słodkiego upominku w postaci pierniczków przygotowanych przez dzieci wspólnie ze swoimi wychowawcami.

  • Marzycielska Poczta

    Marzycielska Poczta

    Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie Marzycielska Poczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię. Marzycielska Poczta wystartowała 12 października 2009 roku, jest akcją stałą, która nieustannie tętni życiem. Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent. Dzieci często fotografują się z otrzymanymi przesyłkami. Dla osób, które wysłały coś od siebie, jest to niezwykle poruszające. Odwiedzając profile można na bieżąco dowiedzieć się o wydarzeniach w życiu dzieci.

     Po przejrzeniu profili dzieci, wspólnie z uczniami mojej klasy wybraliśmy Irminkę z Kłębowca ( okolice Wałcza ), która zmaga się z licznymi wadami wrodzonymi: wada serca, brak grasicy, a także przebyty udar, który pozbawił dziewczynkę możliwości mówienia. Irminka jest śliczną blondyneczką o niebieskich oczach.. Dziewczynka urodziła się 17 września i w tym roku obchodziła swoje  ósme urodziny. W związku z tym dzieci postanowiły wykonać piękne laurki urodzinowe i wspólnie napisaliśmy list do Irminki. Uczniom mojej klasy bardzo spodobała się ta akcja i z okazji Mikołajek dzieci napisały list do chorej koleżanki. W liście dzieci napisały czego uczą się  w klasie drugiej, jak spędzają wolny czas, na koniec przesłały Irmince i jej rodzinie gorące pozdrowienia i buziaczki. Dzieci dołączyły swój list do upominków jakie zakupiliśmy za zgromadzone na ten cel pieniądze, bardzo dziękuję rodzicom za włączenie się do akcji i pełną jej akceptację. Dorośli rozumieją, że takie działania są bardzo cenne z wychowawczego punktu widzenia.                 

    Dla chorych dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie. Dzieci często proszą rodziców o ponowne przeczytanie treści listów lub same wielokrotnie do nich wracają. Często  rodzice dzieci piszą, że nie spodziewali się, iż korespondencja sprawi tak dużo radości ich pociechom, więcej radości niż niejeden tradycyjny prezent. Nasze zdrowe dzieci również dużo czerpią z tej akcji, ponieważ  uczą się empatii wobec chorych i cierpiących dzieci, oswajają się z cierpieniem innych, a także uczą się czerpać zadowolenie z niesienia pomocy i wsparcia innym.

    Dzieci z „MARZYCIELSKIEJ POCZTY” czekają na WASZE listy

     

  • Nasze Koło Ligi Ochrony Przyrody trzecie w województwie

    Nasze Koło Ligi Ochrony Przyrody trzecie w województwie

    1 grudnia odbyło się w Szczecinie podsumowanie konkursu na najaktywniejsze Koło Ligi Ochrony Przyrody działające w szkołach województwa zachodniopomorskiego. Komisja konkursowa  uwzględniała w ocenie całokształt działań podejmowanych przez członków szkolnych kół LOP, szczególną uwagę zwracając na atrakcyjność metod i form pracy z dziećmi i środowiskiem lokalnym oraz działania na rzecz ochrony środowiska w szkole i domu. W kategorii szkół podstawowych nasze szkolne koło LOP zdobyło III miejsce.

    Koło, którego opiekunem od wielu lat jest Pani Maria Chrobak otrzymało nagrodę za różnorodność form pracy opartych na bezpośrednim kontakcie z przyrodą oraz za propagowanie idei ochrony przyrody wśród uczniów klas młodszych. Jest to już kolejne w ostatnich latach wyróżnienie dla uczniów z Żabnicy i mimo, że liczba szkół startujących w konkursie jest z roku na rok coraz mniejsza należy cieszyć się z tego ważnego sukcesu.

  • Zabrzmiały kolędy i świąteczne piosenki

    Zabrzmiały kolędy i świąteczne piosenki

    Już po raz drugi w tym roku szkolnym nasza placówka gościła instrumentalistów z Agencji Artystycznej „Pro Musica” ze Szczecina. Muzycy w oparciu o autorski program tworzą od lat wspaniałe koncerty bajkowe dla dzieci. Ta zabawna forma rozwija zainteresowanie muzyką oraz uwrażliwia na jej odbiór, a także rozbudza fantazję twórczą i wzbogaca świat przeżyć estetycznych dzieci. Przedstawienia muzyczne Agencji „Pro Musica” mają formę bajki opowiadanej przez aktora, ilustrowanej muzyką graną na różnych instrumentach. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia grudniowy koncert nosił tytuł „Świąteczny dzwoneczek i śniegowe bałwany” i nie zabrakło w nim oczywiście kolęd i innych świątecznych piosenek. Organizację koncertu sfinansowała Biblioteka Publiczna w Gryfinie za co składamy gorące podziękowania.

  • Andrzejki

    Andrzejki

    Andrzejki jak co roku zorganizował Samorząd Uczniowski, który zadbał o dekorację sali, przygotował muzykę oraz konkursy dla uczestników tanecznych szaleństw. Oczywiście nie zabrakło także andrzejkowych wróżb. Za całość odpowiadali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Jordana Wasilewska i Adam Zieliński. Obie grupy klas I-III oraz IV-VI doskonale się bawiły co obrazuje fotograficzna dokumentacja imprezy.

     

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. ks. Barnima I w Żabnicy
    ul. Długa 20, 74-100 Gryfino
  • 91 4160232