• Dzień Biedronki

    Dzień Biedronki

    Nasza szkoła położona jest blisko drzew, traw, które są schronieniem dla wielu skrzydlatych zwierząt. Chodzimy tam, aby odetchnąć świeżym powietrzem, ale także obserwować ptaki i owady. W połowie maja dzieci z grupy przedszkolnej obchodziły "Dzień biedronki". Rysowały te owady, rozwiązywały zagadki tematyczne, układały rymowanki, składały biedronki z origami, przeliczały kropki. Poznały również profilaktykę postępowania z wybranymi owadami. "Dzień biedronki" upłynął pod znakiem zabawy i  nauki o owadach. Dzieci wiedzą jak szanować i dbać o przyrodę

  • Apel o bezpieczeństwie w szkole

    Apel o bezpieczeństwie w szkole

    Ostatnie niepokojące wydarzenia w placówkach oświatowych stały się okazją do przypomnienia jak ważny jest problem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Niestety w wielu wypadkach brawura, elementarny brak kultury czy zwykła lekkomyślność mogą skutkować bardzo przykrymi następstwami. W naszej szkole odbywają się od 20 maja spotkania poświęcone tym problemom. Na specjalnych lekcjach nauczyciele przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, a kolejne posiedzenie rady pedagogicznej też będzie poświęcone tej problematyce. W najbliższych dniach o tych zagadnieniach wychowawcy klas będą rozmawiać z rodzicami uczniów. Specjalny apel dla całej społeczności szkolnej przygotowali również członkowie Prezydium Samorządu Uczniowskiego. A dyrekcja szkoły oraz nauczyciele zachęcają do zgłaszania wszystkich problemów związanych z szeroko pojętą problematyką bezpieczeństwa- bądź osobiście, bądź za pomocą skrzynki informacyjnej zawieszonej przy sekretariacie szkoły koło tablicy dla rodziców.

  • Dnia 4.04.19r. grupa przedszkolna odwiedziła Środowiskowy Dom Samopomocy w Gryfinie.

    Dnia 4.04.19r. grupa przedszkolna odwiedziła Środowiskowy Dom Samopomocy w Gryfinie.

     

    Pani Kierownik Krystyna Szyszkowska, opiekunowie i podopieczni przywitali nas bardzo serdecznie i życzliwie. Oprowadzili nas po Domu, pokazali swoje prace i miejsca terapii. Wspólnie śpiewaliśmy znane muzyczne przeboje, odkrywając nowe talenty wokalne. Wykonaliśmy prace plastyczne o tematyce Świąt Wielkanocnych. Podopieczni przygotowali dla nas słodki poczęstunek. Na zakończenie bawiliśmy się w dziecięce zabawy muzyczno-ruchowe. Bardzo dziękujemy i do zobaczenia na kolejnym spotkaniu.

  • Uczciliśmy pamięć Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

    Uczciliśmy pamięć  Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

    Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Uchwałę podjęto na posiedzeniu w lipcu 2018 roku. 20 maja 2019 r. mija 100. rocznica urodzin tego wybitnego pisarza i publicysty emigracyjnego, więźnia sowieckich łagrów, uczestnika Bitwy pod Monte Cassino, współtwórcy „Paryskiej  Kultury”. Dokładnie w dniu urodzin tego wybitnego Polaka uczniowie klasy VIII przygotowani przez Panią Annę Szewczyk przedstawili całej społeczności szkolnej jego sylwetkę. Pokazali bohaterstwo człowieka, którego życie jest świadectwem cierpień w czasach totalitarnej przemocy i kryzysu wartości. Starali się ukazać jego zaangażowanie w pomoc polskiej opozycji antykomunistycznej, ale przede wszystkim jego twórczość literacką i publicystyczną. Zabrzmiały fragmenty książek „Dziennik pisany nocą” oraz „Inny świat” w których Gustaw Herling Grudziński z niezwykłą odwagą opisał tragedię człowieka poszukującego moralnego ładu i prawdy.

  • Świętujemy Tydzień Bibliotek

    Świętujemy Tydzień Bibliotek

    Tradycyjnie od 8 do 15 maja obchodzimy Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i punktów udostępniających książki. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Akcję od roku 2004 organizuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2019 odbywa się pod hasłem: „#biblioteka”. Biblioteka w Żabnicy także zorganizowała obchody tego czytelniczego święta. Na uroczystość zaproszono wszystkie dzieci ze szkoły, a szczególnie uczniów klasy I, którzy zostali pasowani na czytelników. Szkolne korytarze oraz otoczenie szkoły zostało przystrojone okolicznościowymi balonami i plakatami. Za pomocą symbolicznych haseł promowano pożytki płynące z czytelnictwa. A uczniowie klasy I po pasowaniu w szkolnej bibliotece otrzymali okolicznościowe dyplomy i drobne upominki w postaci książeczek promujących pierwszą pomoc. Akcję zorganizowały wspólnie Ewa Stefańska z biblioteki szkolnej i Barbara Fuks z Filii Biblioteki Publicznej

  • Konkurs wiedzy o Moniuszce

    Konkurs wiedzy o Moniuszce

    Sejm RP ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. W uchwale sejmowej podkreślono, że dorobek kompozytorski Moniuszki imponuje różnorodnością, bogactwem melodycznym i głębokim zakorzenieniem w narodowej tradycji muzycznej. Rok 2019 jest rokiem Moniuszki, ponieważ w nim właśnie przypada dwusetna rocznica urodzin kompozytora. Nasza placówka opracowała specjalny program obchodów, który będzie realizowany do końca roku. 9 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym etapie konkursu wiedzy „Nie tylko Prząśniczka, czyli co wiesz o Moniuszce”. Organizatorami przedsięwzięcia są Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Akademia Sztuki w Szczecinie we współpracy z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych w Szczecinie. Uczestnikom muzycznych zmagań życzymy powodzenia i awansu do kolejnych etapów konkursu.

  • Okulary dla Afryki

    Okulary dla Afryki

    Nasza szkoła przyłączyła się do II Akcji Misyjnej zatytułowanej „Okulary dla Afryki”. To wspólna akcja Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej wspierana przez Kuratorium Oświaty i Radio Szczecin. Po kilku akcjach, które zostały już przeprowadzone na rzecz dzieci z Afryki tym razem potrzebne są okulary. Zebrane okulary zostaną przekazane szpitalowi w miejscowości Wamba w centralnej Kenii podczas wyjazdu lekarzy - wolontariuszy z Polski. Okulary lecznicze zarówno używane, jak i nowe zbieraliśmy w szkole i parafii od marca. W sumie uzbieraliśmy 50 sztuk okularów, które przekazane zostały docelowo do Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. Nad przebiegiem akcji czuwała pani katechetka, zarazem opiekun Samorządu Uczniowskiego.

  • Apel z okazji Światowego Dnia Zdrowia

    Apel z okazji Światowego Dnia Zdrowia

    Światowy Dzień Zdrowia to święto ustanowione przez  Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie w dniu 7 kwietnia  w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie, a szczególnie dzieci i młodzieży. W tym właśnie dniu uczniowie naszej szkoły w specjalnym apelu propagowali zdrowy styl życia. Uczniowie ostrzegali przed chorobami związanymi z nadwagą, która jest udziałem co piątego ucznia w Polsce. Zabrzmiały więc rady dotyczące zdrowego odżywiania oraz spożywania regularnych posiłków. Dzieci apelowały o to by odżywianie było dobrze zaplanowane i opierało się na naturalnych produktach. A wszystkie rady zilustrowano na końcu piękną piosenką nawołującą do zdrowego odżywiania i spożywania witamin

  • Staś Moniuszko też był dzieckiem

    Staś Moniuszko też był dzieckiem

    Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. Jedną z ważniejszych imprez zorganizowanych z tej okazji w województwie zachodniopomorskim był konkurs plastyczny „Staś Moniuszko też był dzieckiem”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. Organizatorem przedsięwzięcia byli - Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza oraz Rektor Akademii Sztuki w Szczecinie pan Dariusz Dyczewski. 27 marca br., w Akademii Sztuki w Szczecinie w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego, odbył się wojewódzki finał tego konkursu. Zadaniem uczestników, podczas finału wydarzenia, było wykonanie ilustracji do tekstu literackiego (m.in. fragmentu książki Wandy Chotomskiej „Muzyka Pana Moniuszki”, czy Nadziei Bruckiej „Stanisław Moniuszko”. Podczas konkursu uczestnicy wysłuchali koncertu pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu studentów wokalistyki Wydziału Edukacji Muzycznej. Wśród zaproszonych na wojewódzki finał uczestników była uczennica naszej placówki Wiktoria Czajkowska z kl. II.

     

  • Wiosna, ach to ty

    Wiosna, ach to ty

    Tym razem 21 marca  świętowaliśmy w naszej szkole nadejście wiosny. Najpierw  uczniowie z klas V-VIII wzięli udział w drużynowym konkursie wiedzy o wiośnie prezentując rozległą wiedzę o wiosennych zwyczajach i wiosennych przysłowiach. Następnie cała szkolna społeczność oceniała przygotowane przez poszczególne klasy wiosenne stroje. Stawka była tak wyrównana, że do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna była dogrywka. Po zaciętej walce po dyplomy zwycięzców w konkursie wiedzowym sięgnęli uczniowie klasy VII, a najpiękniejszy wiosenny strój wykonała klasa IV. Wszyscy uczestnicy konkursowych zmagań otrzymali słodkie upominki. Tym razem przychylna aura  pozwoliła przeprowadzić drugą plenerową część naszej imprezy. Na szkolnym boisku zapłonęło tradycyjne ognisko, a wszyscy uczestnicy mogli uraczyć się pysznymi kiełbaskami z grilla, które przygotował sołtys Jerzy Piasecki. A doskonałym uzupełnieniem świątecznej atmosfery był kiermasz rozmaitych słodkości, które przygotowały panie ze świetlicy zbierające środki na zakup projektora multimedialnego.

  • Trwają eliminacje konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”

    Trwają eliminacje konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”

    W szkołach podstawowych, gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych gminy Gryfino odbywają się w marcu eliminacje szkolne, gminne i powiatowe konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizują je Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Straż Miejska. Także w naszej placówce dzieci przygotowywane przez szkolnego koordynatora konkursu Panią Marię Chrobak wzięły udział w takich eliminacjach. Pytania przygotowane przez organizatorów na eliminacje szkolne okazały się bardzo ciekawe, a najważniejsze, że całe ósemka uczniów zakwalifikowała się do eliminacji gminnych. Wzięli w nich udział Maja Mądrzycka, Helena Zając, Dawid Podolski, Kacper Gaziński, Grzegorz Kosicki, Miłosz Poźniak, Alan Peczyński i Paweł Zając.  Duży sukces odniósł Dawid Podolski, który zdobył w nich III miejsce i awansował do szczebla powiatowego. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a Dawidowi - życzymy powodzenia

  • Dzień Kobiet

    Dzień Kobiet

    Jak zwykle 8 marca męska część społeczności naszej szkoły pamiętała o paniach nauczycielkach, paniach z obsługi oraz swoich koleżankach. Od samego rana chłopcy z najstarszych klas witali wszystkie pracowniczki oraz przyprowadzające dzieci mamy i babcie pięknymi tulipanami. A na szkolnym apelu dedykowanym wszystkim nauczycielkom i pracowniczkom obsługi szkoły oraz koleżankom przekazali najlepsze życzenia i wykonali dla nich piosenkę „Szła dzieweczka do laseczka”. Długotrwałe brawa wszystkich pań i koleżanek były najlepszym podziękowaniem za okazaną pamięć. Nauczycielki oraz pracownice obsługi szkoły otrzymały ponadto w tym szczególnym dniu piękny tort ufundowany przez radnego Rady Miejskiej i jednocześnie sołtysa wsi Żabnica pana Jerzego Piaseckiego

  • Prezent dla Azorka

    Prezent dla Azorka

    Kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej im. księcia Barnima I w Żabnicy zachęcali wszystkich do licznego udziału  w akcji „PREZENT DLA AZORKA”. Akcja ta polega na zbiórce karmy oraz koców dla zwierząt ze schroniska „Kojec” w Gryfinie. Na szkolnym apelu mówiono również o konieczności przeciwstawiania się dręczeniu zwierząt, które obecnie jest bardzo częste. Uczniowie zachęcali do włączenia się czynnie w pomoc, która potrwa w naszej szkole do 15 kwietnia. Organizatorzy z góry bardzo dziękują wszystkim uczniom i ich rodzicom za serce okazane bezdomnym zwierzętom.

  • Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

    Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

    1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Jest to święto państwowe, które w tym roku obchodzimy po raz dziewiąty. Upamiętnia ono żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Ustawę o jego ustanowieniu w 2011 roku przyjęły Sejm i Senat RP. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzimy 1 marca ze względu na to, że 1 marca 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie zostali straceni członkowie IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Pomysł ustanowienia święta w tym terminie wysunął ówczesny prezes Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka. W naszej szkole uczniowie klasy VIII przygotowani przez Panią Irenę Bis przypomnieli całej społeczności o tym ważnym święcie. A na zakończenie  na cześć Żołnierzy Wyklętych zabrzmiało ze wszystkich ust – CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM.

  • Karnawał 2019

  • Zajęcia ze specjalistą ds. edukacji leśnej

    Zajęcia ze specjalistą ds. edukacji leśnej

    Nasza szkoła w ostatnim roku zacieśniła współprace z Nadleśnictwem Gryfino. 22 lutego na zajęcia z uczniami klas 0-III przyjechała do naszej placówki pani Urszula Czapiewska, która jest specjalistą w zakresie edukacji leśnej. Przeprowadziła z uczniami zajęcia pod hasłem „D - jak drewno z natury doskonałe”. W trakcie zajęć dzieci miały okazję obejrzeć prezentację dotyczącą sposobów sadzenia lasu oraz zapoznały się z zasadami funkcjonowania szkółki leśnej. Ponadto wyjaśniono różnicę między pojęciami drewno i drzewo. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zajęciach, a zdobytą wiedzę udowodniły dobre odpowiedzi podczas ich podsumowania za co wszyscy otrzymali specjalne nagrody. Już wkrótce odbędą sią kolejne zajęcia rozwijające wiedzę uczniów o lesie i jego zasobach.

  • Walczyli o puchar firmy BRUKPOL 2

    Walczyli o puchar firmy BRUKPOL 2

    Już od czterech lat w czasie zimowych ferii jest organizowany w naszej szkole turniej halowej piłki nożnej. Nagrody, medale oraz słodkie niespodzianki dla uczestników funduje tradycyjnie firma budowlana BRUKPOL 2. I tym razem rozgrywkom towarzyszyły ogromne emocje, a do wyłonienia zwycięzców nie wystarczał często normalny czas gry, a rozstrzygnięcia zapadały w rzutach karnych. Każda z pięciu startujących drużyn włożyła w grę wiele wysiłku i serca. Zwycięzcami zostali Kacper Gaziński i Michał Karaczun, ale wielkie gratulacje należą się wszystkim. Najważniejsze jest jednak to, że kilkanaście osób miło i sympatycznie spędziło wolny czas, bo pogoda raczej nie zachęca do zimowych atrakcji. Nasza placówka i Biblioteka Publiczno Szkolna serdecznie dziękują fundatorom nagród i uczestnikom piłkarskich zmagań i zapraszają na kolejny turniej za rok.

  • Bezpieczne ferie

    Bezpieczne ferie

    Rozpoczęły się zimowe ferie, które w tym roku potrwają od 28 stycznia do 10 lutego. Przed uczniami czas ciekawych przygód – wyjazdów, wycieczek i zabaw na świeżym powietrzu. Jak zwykle w naszej placówce członkowie Samorządu Uczniowskiego przypominali na specjalnym apelu o tym, że  jest to czas swobody i beztroski, jednak niestety brawura i lekkomyślność skutkuje czasem przykrymi wydarzeniami. Dlatego też zebrano najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku i zachęcano wszystkich do rozważnego korzystania ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają zimowe ferie. Na zakończenie dyrektor Sławomir Fuks przekazał życzenia na czas „zimowej laby” od Pani Magdaleny Zarębskiej – Kuleszy - Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Pana Mieczysława Sawaryna – Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino.

     

  • Dzień Babci i Dziadka

    Dzień Babci i Dziadka

    Piękne święta - Dzień Babci i Dzień Dziadka , które przypadają w dniach 21 i 22 stycznia jak zwykle uczcili przedszkolaki z naszej zerówki. Pod kierunkiem wychowawczyni Pani Anny Mikulskiej przygotowano wraz z rodzicami dzieci piękną imprezę. Przy wzruszających występach wspólnie świętowali przedszkolaki, ich rodzice i oczywiście najukochańsi Dziadkowie. Oprócz programu artystycznego nie zabrakło oczywiście serdecznych życzeń, drobnych prezentów i wspólnych zabaw. A to wszystko oczywiście przy słodkościach przygotowanych dla uczczenia tych sympatycznych świąt

  • Wigilijny nadszedł czas

    Wigilijny nadszedł czas

    To już wieloletnia tradycja, że przed przerwą świąteczną nasza szkoła organizuje wigilijną uroczystość. Od rana w klasach  dzieci wraz z wychowawcami przygotowywały tradycyjne wigilijne potrawy. Z kuchni czuć było zapachy barszczu i wigilijnej kapusty, którą przygotowywały panie z obsługi szkoły. Tegoroczne spotkanie otworzyło czytanie fragmentów pisma świętego przez proboszcza parafii pod wezwaniem św. Jana Marii Vianneya księdza kanonika Jerzy Brocławika. Poświęcił on również bożonarodzeniowe opłatki. Nie mogło się obyć bez tradycyjnego bożonarodzeniowego misterium czyli  jasełek , przygotowywanych jak zwykle przez Jordanę Wasilewską. W tym roku z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przy żłóbku pojawili się także polscy żołnierze. Zwyczajowo z okazji bożonarodzeniowej uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie świątecznego konkursu organizowanego przez świetlicę szkolną. Dyrektor szkoły złożył życzenia nauczycielom, pracownikom obsługi, uczniom, ich rodzicom oraz wszystkim zaproszonym gościom. Pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Dębcach, którzy również przybyli na wigilijne spotkanie dzieci wręczyły skromne upominki. Złożył też życzenia przekazane przez Radnego Rady Miejskiej Jerzego Piaseckiego. Na zakończenie po przełamaniu się opłatkiem wszyscy przy pięknych polskich kolędach ucztowali przy zastawionym stole. Za wszelką pomoc udzieloną szkole przy przygotowaniu wigilii składamy wszystkim najserdeczniejsze podziękowania .

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. ks. Barnima I w Żabnicy
    ul. Długa 20, 74-100 Gryfino
  • 91 4160232